MONTAŻ SYFONU

Syfon

Jak wymienić syfon w umywalce ?

Poniżej poradnik jak to zrobić.

 

Jedną z podstawowych usterek, które mogą doświadczyć domatora jest problem z syfonem w umywalce. Wymiana nie powinna sprawić jednak nam większych problemów po przeczytaniu kilku informacji zawartych w tym poradniku.

 

Syfon chroni przed przedostawaniem się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów, ale jego głównym zadaniem jest odprowadzanie zużytej wody.

 

WYMIANA KROK PO KROKU:

  1. Przed demontażem syfonu warto zrobić zdjęcia, aby ułatwić sobie zakup nowego w sklepie.
  2. Na początku należy opróżnić syfon poprzez odkręcenie nakrętki. Jeżeli nakrętka nie chce łatwo zejść warto owinąć szmatką zamoczoną w gorącej wodzie, to powinno ułatwić zdejmowanie. POD SYFONEM WARTO POSTAWIĆ WIADRO NA ŚCIEKAJĄCĄ WODĘ.
  3. Następnie należy kolejno odkręcić łączniki dzielące syfon od umywalki i kanalizacji.
  4. Przeczyścić wszystko co jest pod umywalką, wężyki, zaworki oraz rurę odpływową, można do tego użyć szczoteczki do zębów. Demontaż rury odpływowej, która jest połączona ze ścianą najlepiej zrobić ruchem obrotowym.
  5. Sprawdź czy działają zaworki, które są niezbędne do odcięcia dopływu wody w razie awarii baterii
  6. Montowanie nowego syfonu zaczynamy od włożenia w gumową uszczelkę w ścianie dłuższej plastikowe rurki bez kołnierza. Końcówkę posmaruj na przykład jakimś kremem w celu ułatwienia montażu.
  7. Krótszą rurkę z kołnierzem montujemy od spodu umywalki, tak by łączyła syfon z rurą odpływową z umywalki. Trzeba również pamiętać o nałożeniu uszczelki.
  8. Na końcówkę krótszej rurki nakładamy uszczelkę i wsadzamy do syfonu i dociskamy, porównujemy do dłuższej rurki w ścianie i sprawdzamy czy wszystko do siebie pasuje.
  9. Jeśli wszystko dokładnie pasuje nakładamy nakrętkę i uszczelkę (szerszy brzeg uszczelki musi być od strony ściany), montujemy syfon i dokręcamy wszystkie zakrętki.
  10. Na koniec włączamy wodę w umywalce/zlewie i sprawdzamy szczelność
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *